ללמוד על סרטים לילדים בעזרת ויקיפדיה

סרטים לילדים כמו סרטים הרגילים זוכים לביקורת ולסיקורים רבים. אם ברצונך להכיר טוב יותר את הגיבורים שלך מסרטי אנימציה כאן זה המקום.
בוויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית, קיים מידע מורחב על רוב הסרטים לילדים, הדמויות, האלילה, היוצרים ופרטים מעניינים אחרים.


www.he.wikipedia.org

בחרנו עבור גולשי האתר "סרטים לילדים" את המידע הכי מעניין ואנו מקווים קריאתו תתרום לידע הכללית שלכם. בחלק מה סרטים המידע כל כך מפורט שהיה מאוד קשה לבחור את עיקר בלי לפספס דברים חשובים ובאותה מידה לא להכביד על האתר שלנו.
תודות לכתבים ועורכים המתנדבים שעושים עבודה נהדרת בוויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

 
 
 
 

 
אנימה

אַנִימֶה (באנגלית: Anime) היא מילת קיצור למילה "אנימציה". מקור המילה ביפן, שם מתייחסת המילה לאנימציה בכלל, מקומית ומן העולם; ברחבי העולם מתייחס המושג בדרך כלל לאנימציה שמקורה מיפן, שמאפייניה ניתנים לזיהוי כאנימציה יפנית אותנטית.
אנימה היא סדרה או סרט אשר נוצרו בשימוש של טכניקות אנימציה דו-ממדית או תלת-ממדית בסגנון ייחודי של איורים בעלי מאפיינים פיזיים ברורים לדמויות (מאנגה) לרוב מדובר בעיניים גדולות במיוחד, אף ופה קטנים ושיער מעוצב באופן קיצוני וציבעוני, למרות שיש אמנים שסוטים ממאפינים אלו למען מאפיינים אנטומיים יותר ריאליסטיים. בישראל האנימה (מעצם היותה סוג אנימציה) מזוהה בעיקר עם סדרות ילדים עקב יבוא סדרות המיועדות בעיקר לקהל הצעיר. אך למרות כך ישנן סדרות אנימה מתאימות לכל הגילאים. ישנו גם שימוש פורנוגרפי של אנימה ומאנגה המכונה הנטאי....
קרא בהרחבה בויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

 
משפחת סימפסון

משפחת סימפסון או הסימפסונים (באנגלית: The Simpsons) היא קומדיית מצבים סאטירית מונפשת אמריקאית מצליחה אשר נוצרה על ידי מאט גריינינג עבור רשת פוקס האמריקאית. עלילת הסדרה אשר עוסקת במשפחה האמריקנית הממוצעת ומתרחשת בעיר הבדיונית ספרינגפילד, מציגה באור הומוריסטי סטריאוטיפים על התרבות, החברה והטלוויזיה האמריקנית.
הרעיון לסדרה נהגה על ידי גריינינג זמן קצר לפני שגריינינג הציג את הרעיון שלו לסדרת סרטוני אנימציה קצרים בפני המפיק ג'יימס ל. ברוקס. גריינינג יצר משפחה עם תפקוד לקוי כאשר שמם של הדמויות התבסס על שמות חברי המשפחה שלו, כאשר דמות הילד נקראה בארט במקום שמו שלו. סרטוני אנימציה הקצרים הפכו לפינה קבועה בתוכנית הבידור "המופע של טרייסי אולמן" החל מה-19 באפריל 1987. לאחר שלוש עונות, הוחלט לעבור לפורמט של...
קרא בהרחבה בויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

 
באטמן

.באטמן (Batman) (בעברית: "איש העטלף") הוא דמות בדיונית של גיבור-על, שנוצרה ב-1939 על ידי בוב קיין וביל פינגר והופיעה לראשונה בחוברות קומיקס בהוצאת חברת די.סי קומיקס. בחלוף השנים, התפרסם באטמן גם בסרטי קולנוע, בתוכניות טלוויזיה ואף במשחקי מחשב. ייחודו של באטמן בעיניי רבים נעוץ בהיותו אדם נטול כוחות על-אנושיים, המסתייע בעיקר בציוד מתוחכם ו"גאדג'טים" על מנת להילחם באויביו. באטמן פועל בעיר הבדיונית גות'אם, הנגועה בשחיתות ופשע רבים.
רקע
זהותו הסודית של באטמן היא ברוס ויין, איש עסקים מיליארדר ונדבן, שהוריו נרצחו בילדותו. הרצח אירע כשברוס הצעיר יצא מהצגה "המסכה של זורו" (ע"פ הקומיקס) מלווה בהוריו. בהגיעם אל סמטה אחורית ומוזנחת (Crime alley), הם הפכו קורבנות לנסיון שוד כושל, שהביא בסופו של דבר לרציחתם ביריות של אביו ואמו של ברוס לנגד עיניו. ..
קרא בהרחבה בויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

 
מיקי מאוס

מיקי מאוס (באנגלית: Mickey Mouse להאזנה (מידע · עזרה); בעברית: "מיקי העכבר") הוא דמות האנימציה והקומיקס הבדיונית המפורסמת ביותר שהומצאה על ידי וולט דיסני והאייקון שהוא מייצג שייך לאולפני דיסני.
מיקי מאוס כיכב בסרטי אנימציה רבים, שהוצגו בבתי קולנוע והיו מקור לבידור והנאה לילדים ולמבוגרים.
הסרט האנימציה הפופולרי הראשון שבו מיקי מאוס כיכב נקרא "ספינת הקיטור ווילי", הסרטון יצא בשחור-לבן ושם הוא מראה את מיקי בתור משיט ספינת קיטור, את מיני אהובתו ואת פיט השחור.
אחד הסרטים המפורסמים ביותר שבהם מיקי מאוס הופיע הוא הסרט "פנטזיה". באחת הסצנות היותר מוכרות של מיקי מאוס ב"פנטזיה" הוא מופיע כשוליית קוסם המכשף מטאטאים לנקות במקומו את מעבדתו של הקוסם....
קרא בהרחבה בויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

 
נארוטו

נארוטו (יפנית: ; רומאג'י: NARUTO), היא סדרת מאנגה שנוצרה על ידי מסאשי קישימוטו ופורסמה לראשונה ביפן בנובמבר 1999. עלילת הסדרה אשר מתרחשת בעולם בדיוני מתמקדת בהרפתקאותיו של נארוטו אוזאמקי, נינג'ה מתבגר אשר מעוניין לזכות בהכרה ושואף בבוא היום להפוך למנהיג הכפר שלו ולנינג'ה החזק מכולם. סדרת המאנגה של נארוטו יצאה לראשונה לשווקים ביפן בשנת 1999 על ידי המוציא לאור היפני Shueisha במגזין היפני "Weekly Shōnen Jump". כיום סדרת המאנגה עדיין מופקת כאשר מעל לארבעים וארבעה כרכים פורסמו עד היום.
בעקבות הצלחת סדרת המאנגה בהמשך הפיקו אולפני האנימציה סטודיו פיירו ואולפני האנימציה Aniplex שתי סדרות אנימה אשר מבוססות על עלילת סדרת המאנגה. הסדרה הראשונה שודרה לראשונה ב-3 באוקטובר 2002 ברשת הטלוויזיה היפנית TV Tokyo והכילה...
קרא בהרחבה בויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

 
סוניק

סוניק הקיפוד (באנגלית: Sonic The Hedgehog) היא דמות משחקי וידאו פופולרית מבית חברת סגה היפנית. דמותו של סוניק, מלבד כיכובה בסדרת משחקיה המצליחים, היא גם קמע של החברה.
היסטוריה
ב-1989 יצאה ביפן וארצות הברית (ובהמשך גם באירופה וישראל) קונסולת משחק מדור ה-16 ביט, ה-"מגה דרייב" (בארצות הברית "ג'נסיס") של חברת סגה. סגה ניסתה ליצור דמות שתזוהה עם החברה בצורה אוניברסלית, על מנת ליצור יחוד, בידול והזדהות עם הקונסולה. הועלו סקיצות למספר דמויות, בהן "אלכס קיד" אך לא עברו את מבחן קבוצת המיקוד. ב-1991, היאו נקאימה, יו"ר סגה החליט לערוך תחרות בין עובדי סגה לעיצוב הדמות החדשה לקונסולה ולחברה. רוב העובדים הגישו הצעות המבוססות על בעלי חיים כמו ארנבים וקנגורו, לגמר הגיעו שניים - ארמדיל וקיפוד. נקאימה בחר בקיפוד הכחול והמעוצב...
קרא בהרחבה בויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

 
 
 

דומיין | מזל דלי

 

כל הזכויות שמורות © לאתר סרטים לילדים - תנאי שימוש באתר

drupal statistics